Dla kogo wykrywalne ?

Dla kogo wykrywalne

https://vimeo.com/79765754Kto potrzebuje produktów wykrywalnych ?

 W wielu dzisiejszych gałęziach przemysłu, w tym żywności, karmy dla zwierząt domowych, napojów, farmaceutycznym, kosmetycznym, włókienniczym i wielu innych, zawsze istnieje ryzyko zanieczyszczenia produktów ciałami obcymi. Statystyki pokazują, że jedzenie, napoje i produkty farmaceutyczne są najbardziej narażone na ryzyko ze strony zanieczyszczenia ciałami obcymi. Jeśli te pozostają niewykryte, mogą doprowadzić do uszkodzenia sprzętu, kosztów poniesionych przez wycofanie produktu, szkody dla reputacji firmy, a w najgorszym przypadku, poważnej szkody dla konsumentów którzy przypadkowo zetknęli się z zanieczyszczeniem lub ciałem obcym.

 Pomocą w zapobieganiu skażeniu ciałami obcymi jest system HACCP i włączenie zastosowania wykrywalnych produktów do procedur.

 

 Gwarancja Jakości!

 Produkty firmy Detectamet są zaprojektowane tak by być bezpieczne dla żywności - nie tylko wykrywalne!

  • wykrywalne przez wykrywacze metali oraz promienie rentgenowskie
  • widoczne gołym okiem
  • użycie materiałów, które są zgodne z europejskimi oraz globalnymi standardami odnoszącymi się do kontaktów z żywnością
  • mają gładkie, zmywalne, łatwo dostępne powierzchnie

Kluczową cechą produktów wytwarzanych przez firmę Detectamet z wykrywalnego plastiku jest to, że nawet najmniejszy element pozostanie wykryty i odrzucony w procesie produkcji za pomocą promieni rentgenowskich oraz wykrywaczy metali. Wszystkie nasze produkty są niezależnie testowane i spełniają obecne przepisy Unii Europejskiej wraz z innymi międzynarodowymi wymogami dotyczącymi kontaktów z żywnością .

 

W jakim stopniu nasze produkty są wykrywalne?

 Produkty firmy Detectamet wykonane są z różnorodnych materiałów które oferują najlepsze możliwości dla zastosowań spożywczych nie zawsze mogących korzystać z alternatywnych produktów metalowych. Wszystkie produkty z gamy firmy Detectamet są wykrywalne poprzez wykrywacze metali lub systemy rentgenowskie lub są widoczne gołym okiem.

 

 Produkty firmy Detectamet są wykonywane są z proporcji mikroelementów metaliczno magnetycznych , które są obecne w całym obiekcie , w objętości i stężeniu które pozwala na jednolity przepływ w całym produkcie zapewniając to, że wszystkie części są potencjalnie wykrywalne przez systemy wykrywania metali bez fizycznej zmiany właściwości obiektu. Inne produkty mogą mieć metaliczny pasek (lub temu podobne), przymocowany do produktu.

 Systemy rentgenowskie mają przewagę nad wykrywaczami metalu ponieważ są w stanie wykryć szerszy zakres ciał obcych - to dlatego, że ciało obce musi znacznie różnić się gęstością od żywności lub innych materiałów aby zostało wykryte. W praktyce systemy rentgenowskie są w stanie wykryć takie elementy jak szkło, metal , kamienie, kości jak również niektóre gęstsze tworzywa sztuczne, np. PCV. Wykrywalny przez promienie rentgenowskie plastik firmy

 Detectamet został opracowany do użycia w połączeniu z systemami wykrywania metali oraz systemami rentgenowskimi za pomocą widocznych pierwiastków śladowych , które są obecne w całym obiekcie, zwiększając ty samym jego gęstość, co umożliwia wykrycie skażenia ciałami obcymi na końcu linii produkcyjnej.

https://vimeo.com/79765754